Kreatywneszycie.pl

poniedziałek, 25 marca 2013

Tkaninowy zawrót głowy...


Często pytacie mnie skąd brać tkaniny, gdzie kupować, w którym sklepie najlepiej itp.

Otóż najlepiej kupować osobiście aby móc za pomocą własnej dłoni  pomacać dany materiał, ponieważ nawet najlepsze zdjęcie i opis nie jest w stanie oddać nam faktury  tkaniny i tego jaka jest w dotyku. Stąd wiele osób kupując materiał kieruje się właśnie dotykiem.
 Zakupy przez internet zwłaszcza na allegro często mogą skończyć się fiaskiem, ponieważ sprzedawcy na tkaninach znają się słabo (aczkolwiek są też tacy, którzy znają się na tkaninach, ale są oni zdecydowanie w mniejszości), a w rzeczywistości okazuje się, że tkanina np farbuje nawet przy dotykaniu jej, nie jest taka jak w opisie i w rezultacie nie spełnia naszych oczekiwań. A później dochodzą problemy ze zwrotem tkanin i pieniędzy rzecz jasna.

Myślę, że jeśli nie mamy w okolicy sklepu/hurtowni z tkaninami, lepiej zaopatrywać się w hurtowniach czy sklepach internetowych uprzednio prosząc o próbki tkanin lub odbyć długą rozmowę telefoniczną ze sprzedawcą, to pozwoli nam też się zorientować czy sprzedawca chce aby klienci byli zadowoleni z zakupu, czy zależy mu tylko na tym aby sprzedać cokolwiek.

 W najbliższym czasie będę testowała tkaniny pisząc na blogu i facebooku i stronie www, recenzje wybranych tkanin i sklepów, a także pokaże jakie rzeczy uszyłam z danego materiału, jak mi się szyło i wszystkie informacje, które są ważne dla osób szyjących mniej lub bardziej hobbystycznie.

p.s. Miałam szyć już coś na wiosnę, ale ponieważ zima nie chce odpuścić, będzie to coś z dzianiny :)