Kreatywneszycie.pl

piątek, 22 lutego 2013

Zapomniany Len

Dzisiejszy post będzie o tkaninach a dokładnie na temat Lnu, trochę zapomnianego i niedocenianego.
  Na rynku pojawiło się dużo sztucznych tkanin, która się nie gniotą, lepiej układają, niektóre lepiej noszą, ale mają wspólna cechę,  mianowicie: są sztuczne. Dla osób, które mają wrażliwą skórę lub świadomie wolą wybierać naturalne produkty/tkaniny dzisiejsze informacje mogą być przydatne, a za ten wybór podziękuje im także własna skóra, i nasze samopoczucie- zwłaszcza latem.

Jeśli ktoś interesuje się modą może zauważyć że Len wraca do łask, gdyż jest to tkanina naturalna, ekologiczna,a ten temat stał się modny, szkoda że na codzień jest to niedoceniana i jednak mało popularna tkanina.Len jest odporny na tarcie i rozciąganie, ma właściwości absorbujące wilgoć (dlatego latem tak chętnie nosimy lniane ubrania, gdyż są przewiewne), działa też antybakteryjnie, i stwarza przyjazny mikroklimat dla naszej skóry, jest odpowiedni dla alergików i osób o wrażliwej skórze, których skóra nie toleruje sztucznych włókien. A prawda jest taka, że sztuczne nigdy nie zastąpi prawdziwego, i to w każdej dziedzinie czy to są lekarstwa, czy tkaniny.

Mam nadzieję, że po dzisiejszym wpisie zaczniecie zwracać uwagę na to co nosicie i z czego ta rzecz jest uszyta, same możecie sobie uszyć co tylko się wam wymarzy właśnie z Lnu.  Naprawdę polecam!!

p.s. Obrazek zaczerpnięty z internetu.